Březen 2009

Dneska

31. března 2009 v 22:32 | Irbise |  Moje zápisky
Dneska bylo fakt nádherně. Jen jít ven. Sice jsem trošku venku byla, ale ne moc dlouho. No, snad konečně vytáhnu paty ven. Alespoň si jít zaběhat. Musim přemoct svoji lenost.
Ale dala jsem se tak trošku na zdravější výživu - zelenina, ovoce, saláty... Doplnit vitamíny a minerály. A hlavě co nejmíň čokolády. Musim omezit svoji závislost.
Tak hlavně zdraví a taky začít sportovat.

Test

30. března 2009 v 21:00 | Irbise |  Moje zápisky
Tak jsem přežila test. Vůbec nevim jak dopadl. Snad jsem to napsala. Ale fakt nevim. Seděla jsem nad tím až do tří do rána. No, středa ukáže jak to dopadlo.

Změna času

29. března 2009 v 15:05 | Irbise |  Moje zápisky
Dneska v noci došlo ke změně na letní čas, a hodiny se posunuly o jednu hodinu do předu. Takže jsme vpodstatě přišli o hodinu spánku. Já tyhle změny nemám moc ráda. Úplně mě to vždycky rozhodí. Podle mě to není v dnešní době až moc důležité, protože k výroznému snížení ve spotřebě energie nedochází. Ale stále se to využívá a s tím se nic moc nenadělá.

Lovex

28. března 2009 v 10:05 | Irbise |  Hudba
Jak jsem si oblíbila Lovex.


Kopněte mě!

27. března 2009 v 16:37 | Irbise |  Úvahy a postřehy
Je to hrozný. Nechce se mi vůbec nic dělat. Ale vůbec nic. To bude asi tou jarní únavou a jak jsem teď byla nachcípaná. Ale stejně musim začít. Písemka z kvasný je už v pondělí, a čas tak letí. Už jsem si to lehce přečetla, ale to je málo. Hlavně když to má být test stylem nula až všechny správně. Takovéhle testy nemam ráda. Snad to budou opravovat rozumně.
Jinak jsem si koupila čaj. Je to šípkový s brusinkami. Onehdy byl u rikke článek: o brusinkách, dosti oblíbených ve finsku a zmiňoval se tam i brusinkový čaj. Snažila jsem se najít pouze brusinkový, ale ten se u nás asi nedělá. Takže jdu do tohohle. Celkem mě zajímá, jak bude chutnat.
Před tím jsem už ochutnala finské bonbony plněné vodkou s příchutí brusinek, které jsem koupila bráchovi k narozkám. Trošku vypočítavé, ale jemu taky chutnaly. No, aby ne:) Byly fakt dobré.

Citát z plesu 3

26. března 2009 v 15:08 | Irbise |  Citáty
Tak zase po delší době přidávám další citát. Vylosovala jsem jeden, který je skutečně dost zajímavý. Je od skutečného mistra a upřímně řečeno, platí rozhodně i v dnešní době. Jen se nad tím zamyslet.

Leonardo da Vinci: "Dobrá díla jsouplodem dobrého charakteru a protože je chvályhodnější příčina než následek, chval více dobrý charakter bez vzdělání než vzdělance bez charakteru."

Naposled?

25. března 2009 v 20:22 | Irbise |  Věda
Právě jsem si uvědomila, že jsem dneska měla poslední laboratoře v tomhle semestru. A je mi to celkem líto, protože tyhle byly celkem dost zajímavé. Ikdyž ta práce někdy byla nudná. Ale s lidičkama ve skupině to bylo hned zábavnější.
Obě zkoušení dneska taky byly v pohodě. Převapivě. Protože jsem toho ale skutečně moc neuměla. Ale stačilo to. Dokonce jsem i zjistila zajímavou věc. Závislost teploty při filtraci u vody a u vzduchu v praktickém životě. Takže viskozita vody klesá se zvyšující se teplotou, takže pokud filtrujete nějakou kapalinu, třeba kafe, tak je výhodnější a efektivnější ji provádět při vyšší teplotě. A naopak u vzduchu viskozita klesá při nižší teplotě. Takže pokud vysáváte prach, tak je lepší větrat. To jsem ale opravdu nevěděla.
Dneska jsme měli zase celkem dost dlouhou práci, a to mletí. Mleli jsme nějaký štěrk na prach pomocí nějakých kuliček. Nejdřív jsme ho navážili 40 gramů misto 400, což je celkem rozdíl. Naštěstí se nám zdálo, že toho je nějak málo a přeměřily jsme to. Pak jsem zjišťovali velikost částic a stupeň jejich rozemletí. A všichni sme byli úplně od prachu. Ale kompletně. Docela mi chyběla ta minulá práce - filtrace nějakého roztoku křidy, což byl taky celkem humáč. To bylo poprvý v těchhle laborkách, co jsem byla zamazaná. Ještě že ta křída, či co to bylo šla vyprat. Hlavně to ale neprášilo.
No, konec těch mých nesmyslných úvah. Stejně to nikoho nejspíš nezajímá a nikdo to nepochopí.

Aprílové počasí

24. března 2009 v 20:56 | Irbise |  Moje zápisky
No, doslova aprílové počasí. To so tam dneska bylo...
Ráno nádherně svítio sluníčko, teplo.
Pak se přihnal velký mrak,
ze kterého před polednem začalo snežit, no, úplná vánice..
pak padaly i kroupy,
začalo hřmít...
a nakonec pršelo.
Pak zase bylo hezky.. a to celé zase znovu...
To mi řekněte, do čeho se pak člověk má obléknout...
Prostě Apríl:)

To byl zas den

23. března 2009 v 19:54 | Irbise |  Moje zápisky
Vstávala jsem ráno ve čtyři hodiny. Děs. Nesnáším vstávat takhle brzo ráno. To mnohem radši bych šla spát ve čtyři, než ve čtyři vstávat. Jsem totiž typiscká sova. Bohužel autobus odjíždí před pátou ráno a nic lepšího do Prahy takhle nejezdí, takže si moc nemůžu vybírat.
Navíc jsem pak ještě chytla v Praze průtrž mračen. No, bundu jsem skoro mohla ždímat. A z vlasů mi crčela voda, že jsem si je nemusela den před tím mýt. Tak sem si ve škole strčila pod ten elektrický sušák na ruce, aby mi aspoň trochu uschly. Ve škole mě pak bylo celou dobu blbě. A stále jsem nachcípaná. Teď to naštěstí není tak kritický, protže jsem se nadopovala paralenem.
No, fakt skvělý den. Tak jdu zase ležet. Snad to bude zítra lepší. Spolubydlící ze mě totiž nejsou moc nadšený.

Zas na mě něco leze

22. března 2009 v 17:37 | Irbise |  Moje zápisky
Tak na mě už zase něco leze. Je to na draka. Stále smrkám, nebo kejchám. Za chvíli budu mit odřenej nos. Snažim se to léčit horkym čajem s medem a citronem a případně paralenem, ale nějakej valněj oučinek to nemá. Měřila jsem si teplotu, ale zase z toho vychází že žádnou nemam. No, jako obvykle ta teplota leze pod 36°, takže to je nejspíš podchlazení či co. A fakt nevim kde jsem k tomu přišla. To mam každou chvíli. Snad se z toho co nejdřiv vyhrabu. To mam z toho že sem v září přecházela tu angínu. Teď sem mnohem častějš nemocná.

Nádherné počasí

21. března 2009 v 14:36 | Irbise |  Moje zápisky
Dneska je fakticky nádherně. Slunce svítí. Ptáci zpívají. Síh pomalu taje. Je to skutečně nádherné. Aten vzduch jak je čistý. Rozhodně víc než v Praze. No, doma je holt doma.

Obrázek kalousa ušatého

20. března 2009 v 18:08 | Irbise |  Příroda a Ekologie
Tak jsem se snažila vybrat co nejhezčí obrázek kalouse. Doufám že se mi to povedlo.


Kalous ušatý

19. března 2009 v 17:48 | Irbise |  Příroda a Ekologie
Tak opět po dlouhé době přidávám do rubriky příroda článek o Kalousu ušatém. Chtěla jsem ho napsat už před celkem dlouhou dobou, protože obecně sovy patří mezi má oblíbená zvířata. Před pár lety jsem o nich dokonce psala seminární praci. To je už ale dávno a já si toho moc nepamatuji.


Copak to venku padá?

19. března 2009 v 9:31 | Irbise |  Moje zápisky
Sníh... Hodně sněhu....
Celkem dost velká změna oproti včerejšku, kdy tam bylo jaro v plném proudu...
Vypadá to tam tak poklidně. Jen klid a padající sníh:)
Třeba si doma ještě zalyžuju, jestli tam všechen sníh neroztál:)
Dnesk teda jedu domů. Navíc ještě jdeme popřát strejdovi k svátku. Je totiž Josefa. Dost časté jméno, ne?
Už abych tam byla. Ty čtyři hodiny cesty mě zabijí. No, ale musím to nějak přežít.

Polární záře nad Norskem

18. března 2009 v 16:02 | Irbise |  Severské země
Přidávám první článeček do kategorie Severské země. To mi to ale trvalo, že. Ale jakmile jsem tohle viděla, tak jsem to sem musela dát.


Díky překladačům

17. března 2009 v 23:06 | Irbise |  Úvahy a postřehy
Je to skutečně skvělé, že v dnešní době existují takové vymoženosti jako internetové slovníky a překladače textu. Úplně neskutečně ulehčují práci. Včera jsem si nějaký slovník stáhla a využila i překladače textu. Co by stálo času a hledání, než bych jedno slovíčko našla v klasickém slovníku.
Jen je škoda, že ty jejich slovníky neobsahují moc odborných výrazů. Sice to, co z toho leze není uplně ideální a bude s tím ještě hodně práce, než z toho vytvořím něco v přijatelné formě, ale hodně mi to ulehčilo práci s překladem. A počítač taky, samozřejmě. Nechtěla bych dlouhé články psát ručně na stroji a bát se každého překlepu. To by bylo na umření.
Díky technice je v mnoha ohledech život lehčí, ikdyž nás někdy nehorázně okrádá o čas. Třeba právě teď. Nejlepší by bylo, kdybych už spala, a né abych čučela do monitoru a kazila si oči...
Ale takový je život. Všechno má své pro i proti. Nic není jen černobílé.

Citát z plesu 2

16. března 2009 v 15:33 | Irbise |  Citáty
Opět přidávam po dlouhé době článek do sekce citáty. Vybral jsem daší citát co jsem si přinesla z plesu na téma škola. Doufám že se bude líbit. Já s ním totiž v podstatě souhlasím, ikdyž někdy měřítko "déle" může být hodně dlouhé:)...

Tak tady ho máte.

Albert Einstein: "Není to tím, že jsem chytřejší, ale tím, že se problémy zabývám déle."

Koncert Strictly

15. března 2009 v 13:32 | Irbise |  Hudba
Včera jsme byli celá rodina na koncertě Stricly Commercial v Lomnici. Bylo to celkem zajímavé. brácha tam hraje na baskytaru. Mají celkem dobré písničky, ikdyž to není můj styl. Jen tam byla dost zima. Pro naše to byt asi teda zážitek... Hlučné decibely a ne přímo obvyklá hudba. Ale říkali že se jim to celkem líbilo. Z předskupiny rozhodně zaujal jejich bubeník. Tak jsem to našla, byla to skupina Reverse. Tak ten bubeník byl takový malý blonďatý, prý jedenáctiletý, cvrček. Ale vypadal ještě mladší, ale mlátil paličkama do těch bicích. No, úplně kouzelně. Skoro za těma bicíma nebyl vidět.
No a pak hráli Strictly. Což se mi celkem líbilo. A ještě s nima poprvé vystupovali vokalistky. Ty mě moc nenadchly.. Hlavně proto, že se mi zdálo že to je občas trošku mimo a ani nebyly moc slyšet. Ale kluci byli dobrý.
Odkaz na stránky: strictly-commercial.com

Skype

14. března 2009 v 17:31 | Irbise |  Moje zápisky
Dneska jsem doma naistalovala Skype, aby mi naši mohli volat do Prahy. Je to skutečně šikový program. Už ho mám naistalovaný i u sebe na koleji. A je fain že existuje i Linuxová verze programu. Snad to bude fungovat. Já jsem zatím moc skype nepoužívala, protože tam mam jen spolubydlící a brácha mi zatim nebyl schponý dát svoje uživatelsé jméno, nebo ho i naistalovat doma. Takže teď už to konečně bude možné ho využívat. Taky doufám že mamka pochopila, jak se ovládá, a že náš počítač bude spolupracovat, protože má občas svoji hlavu. Bude to moc fain, už se moc těšim.

Zase doma

13. března 2009 v 23:36 | Irbise |  Moje zápisky
Tak jsem zase po dlouhé době doma. Je to moc fain. Prý má být teplý víkend, ale tady to tak vůbec nevypadá. Jsou tu hromady sněhu. Sice to už hodně odtálo a na silnicích je pěkná vrstva rozbředlého sněhu. Včera když jsem přijížděla tak trošku sněžilo a dneska dokonce byla vánice. A to pořádně nepříjemná. Jsmemyslela že mi umrznou ruce. No, uvidím jak bude zítra.