Leden 2012

Viili

26. ledna 2012 v 20:56 | Irbise |  Výživa
Poslední dobou nemám skoro vůbec žádný volný čas, jelikož mám hromadu práce ve škole. Znáte to zkoušky, zápočty, laboratoře. Jedním z mých úkolů, abych dostala zápočet, bylo sepsat zprávu o nějakém fermentovaném mléčném výrobku. Ideálně sýru, ale jelikož jsem se vrátila z toho Finska a jedním z tamních nejzajímavějších produktů je jejich viili, tak jsem měla jasno. Viili, nebo také viilis je fermentovaný mléčný nápoj. Je podobný jogurtu, ale je hrozně moc táhavý, podobný žvýkačce. Chuť je také taková žvýkačková. A ta konzistence je nezapomenutelná. Vyzkoušela jsem ho dvakrát a bohužel mi moc k srdci nepřirostlo. Radši jsem zůstala u běžných jogurtů. Co je však na viili tolik specifického, jak se vyrábí a způsoby konzumace si přečtěte dále. Jedná se o moji zprávu o viili. Na konci článku také najdete různé zajímavé zdroje, ze kterých jsem čerpala.

Citát - Leden

3. ledna 2012 v 23:10 | Irbise |  Citáty
Po dlouhé době opět zase citát. Tento mám z kalendáře na letošní rok, který jsem dostala od tety. U každého měsíce je jeden citát. První lednový se mi obvzláště moc líbil, hlavně v souvislosti s mým současným duševním ropoložením, kdy jsem plná nejistoty a stále se stresuji.

Okamžik duševního klidu je lepší než všechno, oč usiluješ.
Moudrost z Peru

Hyvää Syntymäpäivää

1. ledna 2012 v 23:23 | Irbise |  Oznámení
Hyvää Syntymäpäivää! Onnea! aneb Všechno nejlepší k třetím narozeninám Levhartího zápisníku!
Ano.
Už je to tak. Celé tři roky už bloguji. Je to celkem dlouhá doba.
Ne že by tady články přibývaly často, ale aspoň někdy a snad alespoň některé z nich zaujmou.
Teď by bylo vhodné napsat více a zhodnotit celý blog a nebo alespoň uplynulý rok. Uplynulý rok byl velmi překvapivý, nabitý a plný zvratů a nových zkušeností. Byl to skvělý rok a doufám že i nastávající rok bude stejně skvělý a zajímavý. Tento rok bude také velice náročný, jelikož mě čeká poslední semestr na univerzitě, zkoušky, laboratoře, práce na diplomce a snad v květnu státnice. Tak snad to všechno úspěšně zvládnu a přitom nezapomenu občas napsat něco na blog:) Tak mi držte palce:)
A teď nezbývá než vám všem popřát všechno nejlepší v novém roce 2012.
Onnelista uutta vuotta 2012 kaikille :)