Červen 2012

Citát na červen

23. června 2012 v 13:59 | Irbise |  Citáty
Červen je téměř u konce. A dnešní noc byla také tou nejkratší v roce. Ve Finsku se slavil Juhanus, nebo také Midsummer. Lidé tráví čas s rodinou nebo přáteli na chatách u jezera. Pálí se při tom tradiční ohně, chodí do sauny a koupe se v jezeře. Dívky, které si dají pod poštář svazek květů - měli by to být určité druhy. Tak těm se pak bude zdát o jejich budoucím manželovi. Doufám, že se letos mnoho lidí neutopilo. Jelikož je svátek slaven za pomoci velkého množství alkoholu.

Jinak stále píšu diplomku. Už mam sice doměřeno. A celkem i vyhodnocenou většinu naměřených dat. Ale to psaní je peklo. Už abych to měla za sebou. Ale na to si ještě chvíli počkám. Snad v říjnu. Zatim doufám že se z toho nezbláznim. Diplomka je hrozný žrout energie. Tak mi držte palce.

Tak a tady je ten slíbený citát na červen z mého již tradičního kalendáře. Je o moudrosti. A přijde mi celkem dost přesný. Kolik jenom energie a času strávíme nad tím, abychom na lidi nějak zapůsobili a vypadali moudře, než abychom se snažili trochu té moudrosti pobrat.

"Přání vypadat moudře nám často brání v tom, abychom se moudrými opravdu stali."
F. De La Rochefoucauld

Citát na květen

1. června 2012 v 9:18 | Irbise |  Citáty
Tak se hlásim, že stále žiju. Nestíhám kvůli diplomce. Je to peklo.
Citát na květen jsem chtěla dát dřív, ale když jsem daný list kalendáře věšela na zeď, tak se sklouznul a zajel přímo za obložení. Takže nebylo co psát. Před pár dny se mi ho ale podařilo vydolovat.

Tak tady je ten dlouho hledaný citát. Podle mě je celkem hodně pravdivý. Ikdyž k němu může mít člověk dost výhrad. Záleží na úhlu pohledu:
"Čas mají vždycky jen ti, kteří milují. Málo času ná pouze ten, kdo má málo lásky." P.A Laun