Červenec 2013

Star Trek: Into the darkness

13. července 2013 v 11:07 | Irbise |  Filmy a seriály
Po dlouhé době jsem se opět jednou vypravila do kina. Jednalo se o film Star Trek: do temnoty. Jako fanoušek sci-fi a především Star Treku jsem si tento snímek nemohla nechat ujít. Těšila jsem se na něj už od loňského léta :)

Po předchozím Star Treku 2009, který mě celkem dostal, a zhlédnutí traileru jsem se nemohla dočkat. Film je opravdu velmi dobrý, plný akce a efektů. Velmi chytlavé jsou záběry vesmíru a lodí. Také se mi líbí nové ztvárnění starých představitelů. Jsou si velice podobní ale jiní svým vlastním způsobem.

Jsem ráda že příběh se inspiruje původní sérií a objevují se i staří známí. Jen je trošku škoda, že z myšlenkového odkazu Star Trek univerza toho mohlo být uplatněno více. Film byl hodně rychlý a dost brutální. Navíc nějak nechápu, proč to vypadá že záporně laděné mimozemské rasy (podobně jako v předchozím filmu) mají být plešaté. Tolik mi chyběl typický účes a celkový vzhled Romulanů z TNG a nebo Klingonů. A těch brutálních scén mohlo být také trošku méně. Ale jinak se mi film celkově líbil a rozhodně nelituji. Povinné pro každého fanouška. Hlavně závěrečné scény mě potěšily :)