Září 2013

Léto pryč

25. září 2013 v 17:38 | Irbise |  Moje zápisky

Jak už to bývá, tak ten čas letí tím rychleji, čím víc má člověk práce. Ani jsem se nenadála a už je tu podzim. Prázdniny ani pořádný volno jsem skoro neměla, ale nějak jsem si toho nevšimla. I tak mam celkem pár pěkných zážitků.

V Ostravě jsem s kamarádkama navštívila ZOO. Mají to tam moc pěkný. Zajímavé pavilony a hodně to tam modernizují a přestavují, takže příští rok to bude asi ještě lepší. Kamarádce se moc líbila kontaktní ZOO, kde je možný být i přímo mezi zvířaty - ideální pro děti. Je to tam hodně rozlehlý, takže je to výlet ideálně na celý den. My jsme to nestihly projít.

Potom jsme ještě šly do Vítkovic na prohlídku vysokých pecí. Rozhodně zajímavé vzhledem k možnosti osvěžení poznatků z fyziky a chemie. Z vysoké pece byl také fainový výhled do celého okolí a nebylo tam takové horko :)

Další výlet byl koncem srpna. To jsme jeli na rozhlednu Zvičina, nedaleko Dvora Králové. Pak jsme si také prohlídli přehradu Lesní Královstí, která má hodně zajímavou architekturu. Celkem dost mě to překvapilo. Rozhodně nebyla nějaká super veliká, ale spíš historická s věžemi, branami a okolo pěkná krajina.

Tak to bude asi všechno. Podzim klepe na dveře a venku je deštivo. Ideální čas pro čtení knížek.