Leden 2014

Strach ze smrti

26. ledna 2014 v 21:05 | Irbise |  Citáty
Po dlouhé době přidávám na blog citát. Po jeho přečtení jsem si vzpomněla na nedávnou debatu s kolegy, ohledně strachů, náboženství, víry a pohledu na smrt.

Můj názor se plně shoduje s tímto citátem Williama Shakespeara:

"Ze všeho divného, co jsem kdy slyšel, je nejdivnější, že se člověk bojí, ač ví, že smrt, náš nutný konec, přijde, kdy přijít má."
- William Shakespeare
Zdroj: citaty.net

Proč se máme bát něčeho, co je jedinou naprostou jistotou života nejen našeho, ale všech a všeho. Jelikož vše, co má svůj počátek, má i svůj konec. Jak je psáno v Bibli: "Prach jsi a v prach se obrátíš."
Někoho tento fakt děsí, ta konečnost, ale já věřím, že existuje nějaká vyšší síla. Může to být Bůh, nebo síla vesmíru, energie. Kdo ví.

5. let blogu

26. ledna 2014 v 20:50 | Irbise |  Oznámení
Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale tomuhle blogu už je 5 let. Výročí měl již prvnílho ledna, ale lepší pozdě, než vůbec. Sice se moje aktivita zde pomalu snižuje a kolísá, ale stále trvá.
Co se stalo významného za poslední rok? Událo se toho celkem hodně. Nejdůležitější změna v mém životě byla zakončením studia a nasledným nástupem do práce. S tou také souviselo mé přestěhování do Ostravy. Nečekané, nelehké a nejisté. Ve Vysokém jsem se poprvé aktivně zůčastnila závodů po staru - v dobovém kostýmu z přelomu 19 a 20 století a na dřevěných lyžích. Poté následovalo v červnu oficiální ukončení studia - promoce v Betlémské kapli v Praze. Pomalu jsem si také začala zvykat na Ostravu a poznávat ji, ikdyž musím přiznat že skutečně velmi pomalu. V rámci práce mě také čekala první služební cesta a také první jízda po dálnici, kterou jsem přežila ve zdraví.
Také jsem občas zašla do kina, kdy nejočekávanější byl Star Trek 2 a pak také Enderova hra. Převážné sci-fi.
Za celý rok jsem poznala mnoho nových a zajímavých lidí a naučila se ohromnému množství nových věcí. Teorie je jedna věc, ale praxe je něco úplně jiného. A rozhodně je stále co poznávat a objevovat, učit se novým věcem a snažit se, aby svět kolem nás byl o něco lepší.
Mé motto loňského roku: "Usmívej se!"