Červen 2014

Divergence

2. června 2014 v 20:31 | Irbise |  Filmy a seriály
Po celkem dlouhé době se zase ozývám a přidávám článek. Nedávno jsem se konečně dostala do kina. Šly jsme tam s kolegyní, tudíž byl výběr společný. Po výběru z aktuální nabídky kin v Ostravě, jsme nakonec zvolily sci-fi Divergence.

Jedná se celkem zajímavý film s lehkým naťuknutím sci-fi žánru tím, že se jedná o příběh lidstva budoucnosti, s nějakými těmi technologickými vychytávkami. Celkem příjemná oddechvka, když od toho příliš nečekáte. Žádné vesmírné lodě ani ufoni tam nebyly. I tak jsem se ale u filmu nenudila.

Všichni lidé - o kterých se ví, žijí v jednom městě obehnaným hradbou po ničivé válce. Z filmu se však nedozvídáme, co se se zbytkem lidstva stalo, tudíž se můžeme jen dohadovat, co je za velkou zdí. Lidé jsou rozděleni do několika frakcí podle jejich charakterů. Vypadá to skoro, že mají vždy jen jednu vlastnost, až na pár vyjímek. To je celkem dost těžko uvěřitelné, jelikož podle mě je lidskou přirozeností mít v sobě zastoupeny všechny tyto vlastnosti.

Celá společnost se na první pohled zdá jakoby dokonalým řešením, avšak postupně jsou v ději rozkrývány prostupující problémy, které nakonec vyvrcholí demostrací několika z lidských přirozeností - strachu z odlišného, touze po dokonalosti a moci.

Hlavní hrdinka, ztvárněná Shailene Woodley, působí sympaticky a lze se sní lehce ztotožnit. Důležitým rysem filmu je překonávání strachu a způsobům překonávání strachu hlavní hrdinkou.

Doporučuju film zhlédnout, pokud máte rádi sci-fi a chcete něco oddechového.
Více informací na: csfd.cz/film/328760-divergence/