Září 2014

Věda

1. září 2014 v 21:49 | Irbise |  Odkazy
Přidávám sem pro mě nejzajímavější odkazy na stránky zabývající se vědou a přírodou.

Alchymista v kuchyni

1. září 2014 v 21:25 | Irbise |  Alchymista v kuchyni
Po dlouhé době jsem přeorganizovala rubriky na blogu a vytvořila i nové. Jdnou z nich je i rubrika alchymista v kuchyni. Zde budu dávat něktéré mé hokus pokusy v kuchyni. Nejvíce mě k tomu inspirovaly komentáře kolegy na mé vaření. Možná že je divné, ale rozhodně ne nezajímavé. Budou to všemožné recepty. Také se zde mohou vyskytnout články k tématu výživy, různým mýtům a názorům. Dále se zde objeví i články z vědeckých kruhů. Přece jenom, alchymie stála u kolébky vědy.
Doufám že se těšíte.
Vaše Irbise

Litovel

1. září 2014 v 20:57 | Irbise |  Výlety
Léto je pryč, hlavně podle počasí. Celkově uteklo neskutečně rychle. Moji týdenní dovolenou v červenci jsem strávila doma a celý týden propršelo. Teď jsem opět na pár dní doma a zase prší. Ale to nevadí, i deštivé počasí může být uklidňující, když si člověk sedne někam s dobrou knížkou.

V červenci jsem byla s kamarádkama ze střední na víkend v Litovli. Do Olomouce jsem dojela z Ostravy vlakem a holky přijely autem. Počasí bylo nádherně letní, takže jsme páteční večer zahájily procházkou po Litovli, kde jsme byly ubytovány. Úplně nás dostal nádherný výhled na osvětlený areál zámku odrážející se na hladině rybníku. Po obejití rybníku jsme zjistily, že se nejedná o zámek, ale o budovu gymnázia. Pěkné překvapení :)

Další den jsme navštívily Mladečské a Javoříčské jeskyně a také Arboretum v Bílé lhotě. Jeskyně při velice horkém počasí byl naprosto úžasný nápad. Vedro totiž bylo na padnutí. Odpoledne byl ale hic již neúnosný a navštívily jsme Litovelské koupaliště. Tam byla hlava na hlavě. Pobyly jsme až do večera a pak jsme zašly na pizzu.

Poslední den jsme si sbalily věci a zajely na romantický hrad Bouzov. Blízko hradu měli i historickou interaktivní výstavu pro děti o křižáctví, útrpném právu a trojského koně. Poté mě již ale holky odpoledne dovezly do Olomouce na nádraží a jely domů.

Moc hezký výlet. Nejspíše to byla jediná přiležitost letošního léta, kdy jsem lehce chytala zdravou barvu :)