Listopad 2014

Jablečný kompot

10. listopadu 2014 v 20:26 | Irbise |  Recepty
Můj nejoblíbenější jablečný recept. Není nic lepšího než čerstvě připravený ještě teplý jablečný kompot. Hlavně napodzim a v zimě, když člověk přijde zmrzlý a chce něco na zahřátí. Když na to přjde, tak by mi klidně stačil i jen ten kompot a nemusela bych mít nic jiného.

Připravit se dá na více způsobů podle chuti a preferencí.

Buchta s jablky

10. listopadu 2014 v 20:02 | Irbise |  Recepty
Výborný rodinný recept na jablečnou buchtu s kakaovou polevou. Poleva ale není nutností. Buchta většinou rychle zmizí i bez polevy.

Jablka

10. listopadu 2014 v 19:51 | Irbise |  Výživa
Přišel podzim a s ním i letošní jablka. Jablka jsou výborné ovoce, plné vitamínů, minerálů, vlákniny a vody. Ideální dietní potravina pro každou příležitost. Jedná se o ideální zdroj živin v zimních měsících, pro jejích dostupnost.

Já mám jablka moc ráda od syrových po jejich různé zpracování. Existují různé druhy jablek. Některé jsou výborné syrové. Doma však máme jednu jabloň, která má velká zelená jablka, za syrova vpodstatě nepoživatelná. Na podzim jsou kyselá jak brčál a dost tvrdá. Poživatelná jsou pak na jaře, ale do té doby většinou nevydrží.

Tady pak vyvstává otázka, co s nimi :)

Existuje nespočet variant jablečných receptů, do kterých se dají zpracovat a výsledek je naprosto výtečný. Za syrova výrazně kyselá chuť pak oživí finální výsledek jakéhokoli jídla. Jablka se totiž dají přidat téměř do čehokoliv. Od salátu, po čínu, až do buchty. Výborný je také domácí jablečný mošt nebo kompot. Vždyť i ovocné přesnídávky, džusy a džemy obsahují velice často jablečnou složku. O některé recepty a nápady se tady podělím a budu je postupně přidávat. Některé jsou jednoduché, jiné jsou složitější.

Podle mě jablek a jablečných receptů není nikdy dost :) Stejně tak mrkve, ale o té někdy jindy.

A co vy, jaký jablečný recept máte nejraději ?