Interstellar

29. prosince 2014 v 16:50 | Irbise |  Filmy a seriály
Interstellar, aneb 3 hodinové utrpení.


Po dlouhé době jsem opět zašla zase do kina. S kamarádkama jsme měly vánoční sraz a ještě jsme se dohodly, že při té příležitosti zajdeme do kina. Vybraný film jsem ještě neviděla, a vzhledem k tomu, že mám ráda sci-fi, tak jsem souhlasila.

Už úvodní informace, že film trvá téměř tři hodiny mě měla varovat. Sice na něj byly převážně kladné ohlasy, ale ne všichni byly tak moc nadšení.

Co se mě na filmu nevíce líbilo, byly skvělé záběry vesmíru a i akční scény. Pilotování letounu i vesmírné stanice bylo skutečně dechberoucí. Také pojetí robotů bylo originální a neokoukané. Herecké výkony také nebyly špatné a hudba byla skutčně dojímavá.

Začátek filmu byl spíše poklidný, a hodně rozvláčný. Zdálo se to být zpočátku skoro jako dokument. Na to tam ale bylo příliš málo informací. A i další informace byly hodně sporé. Mnoho scén bylo bez vysvětlení a nedávaly moc smysl, šlo se pouze domýšlet co bylo důvodem, a co se stalo v mezidobí.

Jak ale film pokračoval dál, tak nakonec popřel všechny možné zákony fyziky a logiky. Závěrečné scény mi pak naprosto zkazily jakoukoliv šanci na uznání. Když by byl film ukončen o něco dříve, tak by to rozhodně bylo lepší a alespoň trochu hodné respektu. Většinou filmy moc nekritizuji, ale tohle byla hrozná splácanina. Jen tak si vlítnout do černý díry v cizí galaxii, nechat si odpařit raketoplán, ovlivnit minulost i budoucnost lidstva a pak se probudit bez jediného škrábnutí. No promiňte, ale tohle je i na mě trošku moc.

Ale ty záběry vesmíru se jim povedly. V zařazení je však film daný jako mysteriozní, tak to možná je důvodem naprosté nelogičnosti.
Když tak se pro víc informací mrkněte na odkaz: csfd.cz/film/227786-interstellar/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama