Duben 2015

Experiment

15. dubna 2015 v 19:01 | Irbise |  Filmy a seriály
Sice celkem se zpožděním, ale lépe než vůbec přidávám upozornění na zajímavý film.
Na začátku února proběhl filmový festival - Severská filmová zima. Po dlouhé době se mi ho letos podařilo zjistit včas a dokonce se i zúčastnit. Festival probíhal v mnoha městech v České republice, a v Ostravě byl pořádán Minikinem Ostrava.

Z mnoha zajímavých filmů jsem nakonec vybrala jeden, který nebyl totálně zarezervovaný a vyrazila jsem. Kino jsem našla snadno a příjemně mě i překvapil meší útulný sál s přilehlou kavárnou.

A konečně k vybranému snímku. Jednalo se o Dánsko - Gronský film - Experiment, zabývající se skutečnými událostmi z poloviny minulého století. Grónsko, poslalo osiřelé děti, nebo děti z chudých rodin do Dánska na rok na převýchovu, kde se měli naučit dánsky a tamní civilizované zvyky a tradice. Poté, co se vrátili do Grónska měli být ve speciálním výchovném zařízení. Návrat dětí do vlasti však není tak jednoduchý a bezproblémový, jak se očekávalo.

Film byl velice zajímavý. S typickou severskou atmosférou. Bylo tam mnoho emotivních zvratů a extrémně depresivní výklad. Na to, že se tam co do akce, až tak moc nedělo, tak po emoční stránce je naprosto vyjímečný.

Film doporučuji hlavně pro nadšence skandinávských, sociologických a historických filmů.
Odkaz pro víc informací:sfklub.cz/eksperimentet

Veselé Velikonoce

6. dubna 2015 v 20:29 | Irbise |  Oznámení
Přeji všem Veselé Velikonoce.

Po celkem dlouhé době se hlásím zpět, že stále žiji. Akorát jsem nějak neměla tvořící náladu poslední dobou.
Jinak poslední týden nás potěšil svým naprosto přesně aprílovým počasím - déšť, sníh, teplo, bouřka, vítr.
Aby to bylo naprosto ideální, tak doma nám nasněžilo dvacet čísel sněhu, takže jsem po dvou letech zase vyrazila na běžky. Super, moc mi to chybělo. Jinak se ale těšim na jaro, až všechno rozkvete.
Ikdyž jsem neměla moc pocit, že jsou velikonoce, tak den volna rozhodně neodmítám.

Mějte se krásně a zase někdy.