Experiment

15. dubna 2015 v 19:01 | Irbise |  Filmy a seriály
Sice celkem se zpožděním, ale lépe než vůbec přidávám upozornění na zajímavý film.
Na začátku února proběhl filmový festival - Severská filmová zima. Po dlouhé době se mi ho letos podařilo zjistit včas a dokonce se i zúčastnit. Festival probíhal v mnoha městech v České republice, a v Ostravě byl pořádán Minikinem Ostrava.

Z mnoha zajímavých filmů jsem nakonec vybrala jeden, který nebyl totálně zarezervovaný a vyrazila jsem. Kino jsem našla snadno a příjemně mě i překvapil meší útulný sál s přilehlou kavárnou.

A konečně k vybranému snímku. Jednalo se o Dánsko - Gronský film - Experiment, zabývající se skutečnými událostmi z poloviny minulého století. Grónsko, poslalo osiřelé děti, nebo děti z chudých rodin do Dánska na rok na převýchovu, kde se měli naučit dánsky a tamní civilizované zvyky a tradice. Poté, co se vrátili do Grónska měli být ve speciálním výchovném zařízení. Návrat dětí do vlasti však není tak jednoduchý a bezproblémový, jak se očekávalo.

Film byl velice zajímavý. S typickou severskou atmosférou. Bylo tam mnoho emotivních zvratů a extrémně depresivní výklad. Na to, že se tam co do akce, až tak moc nedělo, tak po emoční stránce je naprosto vyjímečný.

Film doporučuji hlavně pro nadšence skandinávských, sociologických a historických filmů.
Odkaz pro víc informací:sfklub.cz/eksperimentet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama