Červenec 2015

Isaac Asimov - Ani sami bohové

12. července 2015 v 10:19 | Irbise |  Literatura a dějiny
Nedávno jsem také přečetla jedním dechem výbornou sci-fi. Je to naprosto úžasně napsaný román o lidstvu, a také o bytostech z paraelního vesmíru. Základní myšlenka je o tom, že proti blbosti a pohodlnosti je těžké bojovat. Je to prostě úžasná kniha, která mě naprosto uchvátila. Pokud máte rádi žánr sci-fi, tak rozhodně doporučuji. Úžasné.

Nebudu tady popisovat příběh, když to již udělali jiní a jinde, a pokud nemáte rádi spoilery. Ale přidávám také odkaz na knihu, kde si to případně můžete přečíst:

Jan Havlasa - Japonský podzim

12. července 2015 v 9:46 | Irbise |  Literatura a dějiny
Tentokrát přidávám do rubriky literatura knihu, na kterou jsem narazila v antikvariátu. Jedná se o cestopis českého autora, který navštívil Japonsko. Tato kniha je skutečně historická, jelikož byla vydána v roce 1930. I přes to, že je takto stará, navíc psaná starým jazykem a vcelku pomalejším stylem, mě naprosto uchvátila.
Příběh a pozorování autora na cestách po Japonsku jsou nádherně vykresleny. Autor zde také přikládá své úvahy a také historická fakta k navštěvovaným místům a obyvatelům. Autor se svou manželkou vyráží z Jokohamy, navštíví ostrov Hokkaido s místními obyvateli a nakonec se vrací přes Kyoto. Je to aktuálně tak trochu jako historický román, který však byl v době vydání soudobým cestopisem.
Tak pokud se chcete vypravit nejenom na druhou stranu světa, ale také zpět v čase, a příliš nepospícháte, tak tuto knihu vřele doporučuji :)

Přidávám také odkaz na životopis autora, který je skutečně obdivuhodný:

Menší úprava vzhledu

8. července 2015 v 23:22 | Irbise |  Oznámení
Po velice dlouhé době jsem opět provedla změnu ve vzhledu blogu. Přiznávám, že oproti ostatním blogerům je můj vzhled naprosto zoufalý, ale alespoň nějaká změna. Z původně fialového vzhledu s pozadím oblohy s červánky jsem přešla k pozadí s modro-šedou oblohou a modrými rubrikami. Hlavní změnou je přidání obrázku levharta sněžného do záhlaví blogu. Tak snad je to pozitivní změna a možná se někdy v budoucnu pokusím o něco lepšího.